ANALITYK BITCOIN WYKONUJE POWAŻNE NIEDŹWIEDZIE WEZWANIE: SPADEK PONIŻEJ $10.2K

Bieżąca korekta na rynku Bitcoin System może doprowadzić do tego, że krypto waluta spadnie poniżej 10 500 USD, jak twierdzi Aleksander Nikitin.

Założyciel MPS Trade, niezależnego portalu doradztwa handlowego, zauważył BTC/USD w modelu podziału Head & Shoulder. Zauważył on, że para wcześniej tworzyła zestaw trzech szczytów – środkowy był najwyższy na linii bazowej, która działała jako wsparcie.

USTAWIENIE MINUSÓW BITCOIN’A
Z dniem 25 sierpnia, BTC/USD złamały się poniżej wspomnianego parkietu cenowego. Załamanie to pociągnęło za sobą głębszą korektę minusów w codziennych sesjach, co skłoniło pana Nikitina do zwrócenia się w stronę podręcznikowych celów Head & Shoulder, aby dostrzec kolejny poziom wsparcia dla Bitcoina. Zawęził polowanie do poziomu poniżej 10.200 dolarów.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Graj teraz!
W modelu H&S cena zazwyczaj spada poniżej linii bazowej o tyle, o ile maksymalny wzrost szczytu. To pozwoliło panu Nikitinowi zobaczyć obszar powyżej $10,200 jako jego „strefę docelową“.

bitcoin, btcusd, kryptokur waluta, xbtusd, btcusdt
Bitcoin wyłamujący się z wzorca H&S na minusie. Źródło: TradingView.com

Analityk omówił również możliwość znalezienia przez Bitcoina poziomu wycofania przed poziomem 10.200 dolarów. Jego najbliższy zakres wsparcia – „target#1 zone“ na powyższym wykresie – został ustalony z poziomami powyżej 10.742 dolarów.

„Target#1 Zone“ jest ograniczona przez pomiar ab=cd, który jest dość powszechną metodą targetu,“ dodał Pan Nikitin.

„Target#2 to standardowa wysokość celu głowicy. Jeśli w strefie sprzedaży nie pojawi się odwrócenie, to nie należy otwierać krótkich pozycji. Jeśli cena przełamie strefę sprzedaży do góry nogami za pomocą dużego paska rozszerzenia plus follow-through, wówczas należy rozważyć pozycje kupna“.

CIŚNIENIE MACRO (MACRO PRESSURE)

Minusem było to, że Bitcoin wielokrotnie odrzucał zaliczki powyżej 12.000 dolarów. Wyższy sentyment do sprzedaży w pobliżu tego poziomu spowodował, że cena kryptokursy spadła. W jednym przypadku, znalazł wiarygodne wsparcie blisko 10.500 dolarów, poziom, który służył jako opór podczas byków Bitcoina w pierwszej połowie 2020 roku.

Jeden z analityków zadzwonił do 10.500 dolarów, aby sprawdzić, czy cena testuje ten poziom jako codzienne wsparcie. Stwierdził on również, że odwrócenie powyżej 11.700 dolarów zachęciłoby go do zakupu Bitcoina z tym samym byczym uprzedzeniem. Fragmenty:

„Jest dopiero wtorek, ale to byłoby dość niedźwiedzie i brzydkie z tym zaokrągleniem. Moim największym zainteresowaniem pozostaje około 10,5k. Sprzedałem #bitcoin. Kupiłem go dziś wcześniej z zeszłotygodniowej sprzedaży. Odkupię za 11,7 tys. dziennie z zamknięciem lub 10,5 tys.“.

bitcoin, btcusd, kryptokurrency, xbtusd, btcusdt
Konfiguracja handlu Bitcoinami przez krypto handlarza Pentoshi. Źródło: TradingView.com

Niektórzy obserwatorzy uważają, że krypto waluta zachowałaby swoje krótkoterminowe bycze uprzedzenia po corocznym spotkaniu Jackson Hole w tym tygodniu. Na konferencji w Kansas, która odbędzie się praktycznie w czwartek i piątek, odbędzie się przemówienie przewodniczącego Rezerwy Federalnej USA Jerome’a Powella.

Inwestorzy spodziewają się, że pan Powell przyjmie średni poziom docelowej inflacji, co ma spowodować dalszą presję na dolara amerykańskiego. Prawdopodobnie skorzysta na tym Bitcoin, który od marca 2020 roku wypracował negatywną korelację z greenback.